Banery wysuwane

Wieczór autorski Ewy Elżbiety Nowakowskiej w MICROSCUP

pt., 10/01/2020 - 09:51
Grafika
Księgarnia-kawiarnia MICROSCUP zaprasza na wieczór autorski z Ewą Elżbietą Nowakowską, który odbędzie się 14 stycznia 2020 roku o godzinie 18.30 przy ulicy Czarnowiejskiej 50B w Krakowie. Autorka przybliży gościom swoją ostatnią książkę "Smoki, żaglowce i napisy na murach. Felietony o AGH i okolicach" (Wydawnictwa AGH, Kraków 2019). Jest to jedyna tak niecodzienna publikacja o AGH, będąca kunsztowną opowieścią o uczelni i jej okolicach, stworzoną z zapomnianych przekazów, starych anegdot, zapisów w miejskich dokumentach i kronikach, szczegółów topograficznych miejsc związanych z Akademią i architektonicznych detali kamienic znajdujących się w jej pobliżu. Felietony tworzą niezwykle barwny i arcyciekawy obraz jednej z najstarszych uczelni technicznych w Polsce, która w 2019 roku obchodziła stulecie swojego powstania.

Wydarzenie na Facebooku:

tekst zapowiadający wydarzenie zilustrowany okładką książki